Cenová politika

„Naše politika je nedělat cenovou politiku.“

Řídíme se pouze jednoduchou cenovou strategii, který zní: „Cena je vždy součet nákladů a zisku".

Jsme výrobci strojů. Naším dlouhodobým cílem je vyrábět a dodávat co nejlepší zařízení tak, aby poměr cena/výkon byl pro zákazníka co nejlepší, a zisk nám umožnil další rozvoj společnosti a vývoj produktů. Snažíme se maximum úsilí věnovat konstrukci, výrobě a programování, ne jednání o cenách. Zákazník vždy dostane nabídku podloženou kalkulací, která vychází z předem známého technického řešení a předpokládaných nákladů.

Cena se u nás tvoří v konstrukci, ne v obchodním oddělení. Ceny uvedené v našich cenových nabídkách jsou proto konečné a nejsou k jednání.

Pokud je cena za nabídnuté řešení mimo plánovaný rozpočet, rádi uděláme novou kalkulaci na jiné řešení. Vzhledem k charakteru výroby neposkytujeme zákaznické a objemové slevy. Z hlediska ceny pro nás není rozdíl, jestli je konečný zákazník nadnárodní společnost, nebo soukromník s jedním soustruhem. Cena je vždy součet nákladů a zisku.

Na straně druhé očekáváme stejný přístup od našich dodavatelů. Nabízejte nám vždy cenu za kterou je pro Vás ještě zajímavé zboží dodat. Výběrová řízení jsou jednokolová.

Obecně se snažíme se zákazníky i dodavateli fungovat na principu dlouhodobé spolupráce, která je zajímavá pro obě strany. Netlačíme dodavatele k nesmyslným podmínkám a rádi spolupracujeme se zákazníky, kteří se chovají stejně.

Poskytujete integrátorské slevy?

Ne. Cena za stejné technické řešení je pro všechny stejná.

Někdy se stává, že náš systém měření určí dodavateli jednoúčelového stroje přímo konečný zákazník. A rovnou přepošle cenovou nabídku.

V minulosti jsme již několikrát v rámci dodávky většího technologického celku soutěžili se stejnou nabídkou sami proti sobě. Určení ceny za integraci necháváme na dodavateli stroje.